Kinabalu kalnas – prieš kopimą (II dalis)

by Rita

Kopimo dieną jūs turite atvykti į Kinabalu parko biurą, ten užsiregistruoti, susimokėti už pavežėjimą iki vartų (kaina apie 2 Eur, tikrai verta taupyti savo jėgas) bei susipažinti su savo gidu. 

Rekomenduojama kuo mažiau neštis daiktų, kad kuprinės neviršytų 7 kg. Mano kuprinė svėrė 11 kg, iš visų daiktų aš nepanaudojau: rankų šildiklių,  mažo rankšluosčio nusiprausti duše (nes vanduo buvo tiesiog ledinis) bei nesuvalgiau kelių mažų snickers batonėlių. 

Ką turėti su savimi?

  • Papildomą mažą kuprinę antrai dienai (kad tilptų vanduo). Pagrindinę kuprinę paliksite stovyklavietėje. Nebent kopsite iškart su labai mažai daiktų. 
  • Vandens.  Kopimo metu turėjau 3 litrus vandens pūslę, tačiau visko neišgėriau. Stovyklavietėje antros dienos kopimui į Kinabalu viršūnę bus galimybė papildyti vandens atsargas (filtruotas vanduo). 
  • Jei keliaujate ne su agentūra, turite pasirūpinti savo pietumis (keliautojai su agentūra gauna ryžių, vištienos ir keletą gabaliukų daržovių). 
  • Energijos suteikiančių batonėlių, druskų tablečių, jei žinote, kad kamuoja mėšlungis. 
  • Žygių į kalnus  lazdas (jei neturite savo, galima išsinuomoti, kaina apie 8-10 Eur, bet ne visada parkas turi).
  • Žibintą (jo reikės antros dienos kopimui, kadangi kelionė prasidės dar sutemus).
  • Apsiausto nuo lietaus (plastikiniai pončai nuo lietaus netinka, jie greitai plyšta ir pasitaikius stipriai liūčiai, jūsų neišgelbės).
  • Pirmos dienos kopimui į kalną pakanka lengvų žygiui skirtų rūbų: gali būti šortai ar žygio kelnės, puikiai tinka ir sportinės tamprės,  trumpomis rankovėmis maikutė, bet žygių marškinėliai geriau, nes arčiau stovyklos staigiai atvėsta. 
  • Būtinai pasiimti komplektą persirengti stovyklavietėje. Liepos mėnesį ten buvo maždaug +12C temperatūros, jūs ateinate į stovyklavietę jau gerokai suprakaitavę ir staiga patenkate į vėjuotą,  šaltą orą, ledinį dušą (dažniausiai keliautojai “nusiprausia” drėgnomis servetėlėmis). Tad norint neperšalti, kuo greičiau atsikratykite drėgnais rūbais. Mano pirmos dienos vakaro ir antros dienos kopimo rūbų komplete buvo: pirmas sluoksnis – termo rūbai (Uniqlo), flysinis džemperis, kalnų  kelnės, pūkinė striukė (“Audimas”), pūkinė liemenė, kepurė, šiltų kojinių pora. Su visais šiais rūbais ir net kepure teko ir miegoti, nes nameliai nebuvo šildomi. 
  • Piršinės. Rekomenduojama įsigyti neperšlampamas pirštines. Jei kopsite paprastomis, jos peršlaps dar nepasiekus viršūnės, todėl kad dalį kelio reikia įveikti laikantis už virvių. Šlapios pirštinės ir žvarbus vėjas tikrai nelepins jūsų rankų. 
  • Nėra būtina, bet buvo labai buvo gera turėti termosą ir gerti arbatą ant kalno viršūnės stebint saulėtekį.
  • 100 RM kupiūrą. Jei norite įsiamžinti su viršūne. 
  • Labai gerus žygio batus (arba atsparius vandeniui arba išsipurkti specialiais purškalais). Žinant, kad bus lietaus, galbūt  pasiimti net gumines apsaugas batams. Kodėl? Man labai pasisekė, kad pradėjo lyti tik atvykus į stovyklavietę, tad mano batai liko sausi. Leidžiantis atgal nuo stovyklavietės pradėjo pliaupti lietus. Pliaupti tai yra bėgti upėmis žemyn, kur mano kojos paskendo vandenyje iki kulniukų (liepos mėn.) Įsivaizduokite, kiek  žmonių sutikome lipančių tik į viršų ir praleidžiančių visą laiką tame šaltyje su visiskai permirkusiais batais!

Jei taip nutiktų, kad ne įvertinote savo jėgų užnešti kuprinę, jūsų gidas gali šiuo klausimu padėti, tačiau kaina už 1 kg yra 14 RM (apie 3 Eur).  Jei kopikas nebeįveikia atstumo, jį taip pat gali nešti nešikai. Kaina už 1 kg yra ta pati. 

Laukite tęsinio…

Jei neskaitėte I dalies, ją rasite čia.